Zobatec 8,15kg

Trofeje leta 2009

Re: Zobatec 8,15kg

OdgovorNapisal/-a Kristijan Šumberac » 28 Dec 2009, 15:40

aaaaaaaaaaaa...... prva liga... :thumbup: :thumbup:
Uporabniški avatar
Kristijan Šumberac

Kraj: Lucija

OdgovorNapisal/-a rok.zos » 28 Dec 2009, 19:15

sem najprej mislil da je na sliki nek umazan debelajsast krap :D :D :D :D
temu se pravi ribetina in pol...čestitam
rok.zos

OdgovorNapisal/-a nejc.likar » 28 Dec 2009, 22:00

dijo p... :)
Čestitam!

Čakaj...za tako ribico pa paše zgodba zraven. Ajde se razpisat ;)
Uporabniški avatar
nejc.likar

Kraj: Sežana,Lj

OdgovorNapisal/-a nejc_šoš » 28 Dec 2009, 22:32

Zgleda tak "oskinjen", k ima zloženo hrbtno plavut :lol: BRAVO UROŠ !!! :jezik:
Uporabniški avatar
nejc_šoš

Kraj: Nova Gorica / LJ

OdgovorNapisal/-a Uros.Mlakar » 28 Dec 2009, 22:59

gnioco napisal/-a:dijo p... :)
Čestitam!

Čakaj...za tako ribico pa paše zgodba zraven. Ajde se razpisat ;)

Evo copy/paste zgodbe, ki sem jo že objavil avgusta ...
Pred tem bi rad čestital vsem, ki so letos ujeli kapitalne ulove. Prav tako vsaka čast vsem, ki so pridno nabirali kilometrino pod gladino. Jaz sem svojga kapitalca čakal 4 leta in predvsem v zadnji sezoni vztrajno plaval celo leto (48 lovnih dni). Fantje POANTA VSEGA je čisti užitek ko koncentirano plavamo po globinah - včasiih ujamemo, drugič pa NE. Čas (izkušnje), vztrajnost, trening in SREČA biti ob pravem času na pravi poziciji, pa bo vsakomur nekoč prinesla kapitalca.
SREČNO LETO 2010 in lepe praznike vam želim.

ZGODBA + še dve lepi sliki

po stresnih mesecih v službi že komaj čakam da pičim na Korčulo, kjer si obetam ogromno ribe in kako trofejo... ves zagret si posodobim še opremo - nova demka 105 - to bo to da pade kakšen kapitalski zubo si milslim...
OK - prispem na Korčulo v soboto popoldne - voda kar vabi, demko bi rad hitro preizkusil, mesečna dovolilnica mi začne veljati naslednji dan :D ... komaj zdržim do nedelje zjutraj... pičim zgodaj v nedeljo v vodo... v 2 urah nalovim 4 kom (orada, šarg, salpa, ovca - vsi med 400 in 500 g) - super že imamo prvo kosilo si mislim (bili smo štirje) - plavam proti pomolu kjer naj bi šel na suho, pa zagledam še eno orado - hitro obrnem se potopim nanjo še skoraj pritisnem in mi na 2,5 m globine POČI BOBNIČ :shock: - jeba gremo na suho - kar nisem mogel verjeti - gremo k zdravniku da potrdi diagnozo - RES JE POČEN - dobim antibiotike in kapljice za uho TER navodila "nema ronjena 3 mjeseci" :evil: :cry: - si mislim - ni šanse "da ne ronim"
3 dni sem bil na suhem žalosten ko hudič -tolaži me "cela Priža" saj so vsi hitro videli da sem bolan od tega športa. po treh dneh yabašem uho z čepkom in zalimam z tisti "roparskim selotejpom" in gremo lovit v plitko - ob obali do 1m globine - tako lovim 4 dni in vsak dan ujamem kosilo :D - sem že boljše volje

kaki 8 dan se pa odpeljem - s čolnom od gazde na eno zanimivo lokacijo - ura 6 popoldne - zaronim in glej jih - jata zubatcev - 3-4 kilski so se mi igrali pod nogami na 6-7 m globine - jaz pa nisem prepričan če bi že šel malce globje - kar bo pa bo- grem počasi za skalo globoko zgolj 3 m... naredim 4 čeko in prileti prvi - preveč oklevam in ga že ni več (cca3-4 kg)... ponavljam plitke čeke za to isto skalo - prileti drugi... odpnem ašto - je zadet ampak slabo to vidim takoj - trzne ko hudič in ga ni več -meni pa solze na oči... nič grem domov da jih še bolj ne preplašim sedaj ko sem enega ranil... se vrnem čez 2 dni...

res se vrne čez dva dni - uho je že skoraj OK - še vedno sem previden. zasidram, skočim v vodo... na prvi pogled in 3-5 ček- ni ničesar - POTEM PA... - glej ga kapitalca - plava popolnoma sam, počasi in nagnjem v levo stran na globini 3-4 metre -- se umirim ga gledam - nekaj ni pri stvari - se potopim uležem na dno popolnoma odkrit - zubo pa se ustavi... - zmanjkuje mi zraka in si rečem - kar bo pač bo - in izronim v njegovo smer - on pa me čaka :shock: .... nekaj sekund kasneje ga že držim za škrge :D :D - končam mu muke in grema na čoln pa domov...

v Prižbi cela atrakcija - in kaj so mi domačini rekli ko sem povedal, da sem se za marsikatero orado moral bolj potruditi da sem jo ujel, kot pa za tega lepotca - rekli so tole - "u tome sportu je variabla sreče vrlo važna, i tebi koji si nastradao prvi dan ti sreča kompenzirala nezgodu" - in res je - kljub relativno netipičnem ulovo tega lepotca, ga imam za pravo trofejo...

v kolikor po povedanem še vedno sodi med trofeje leta 2009 - ga tam tudi objavite - mene vsekakor veseli...
Priponke
zobatec.jpg
zobatec.jpg (56.69 KiB) Videno 25085 krat
Uri zobatec.jpg
Uri zobatec.jpg (38.32 KiB) Videno 25084 krat
Uporabniški avatar
Uros.Mlakar

OdgovorNapisal/-a Rok Plešinac » 29 Dec 2009, 18:22

Bravo, fantastičen ulov. :thumbup:
Uporabniški avatar
Rok Plešinac

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a armin lacko » 04 Jan 2010, 14:48

lepe slike, dobra zgodba, :toot: :bend:, bravo še enkrat, po mojem mnenju ulov leta na forumu
armin lacko

OdgovorNapisal/-a Uros.Mlakar » 11 Feb 2010, 16:13

brane napisal/-a:ni mi jasen kak je možen da ti na 2,5m globine bobnič poč?

Imam to srečo oz. nesrečo, da so moja ušesa relativno neobčutljiva na bolečino - tako nisem vedel, da imam rahlo vnetje ušes (kljub temu, da mi je to sugerirala zdravnica na rednem pregledu že kake 4 msece prej - ker ob rdečini v ušesih ni bilo bolečine, sva se oba z zdravnico "strinjala" da očitno ni nič hujšega) - no ja mislim, da je k počenemu bobniču prispevalo tudi to, da mi je dan prej klima v avtu napihavala uho celo pot do Splita. Pa še to da običajno "prvič" iznačim že pri samem štartu potopa (torej ob prelomu) - tokrat sem v želji po plenu in nizki globini to zanemaril -- pol pa PUFFF

VSEM predlagam, da si vsaj enkrat letno pri zdravniku pregledate ušesa

lp vsem
Uporabniški avatar
Uros.Mlakar

Vrni se na Leto 2009

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost